نظرسنجی

به طور کلی عملکرد اتابک،فرماندار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
28. آبان 1400 - 13:15
امام جمعه گچساران گفت: انتظار از دولت جدید می رود که هرچه زودتر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را سامان دهد، اما گرانی ها باید کنترل بشود که از این هم گرانتر نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:امام رضا علیه السلام فرمودند هیچ پرهیزی سودمندتر از دوری از گناهان و خودداری از آثار مومنان وغیبت کردن آنها نیست ،یعنی در دنیا انسان بایستی از این موارد بترسد و مراقبت کند.

وی افزود:حرمت های خداوند بایستی در زندگی هم حفظ شود،چرا که معیار و ملاک نیز دستور خداوند است که در کتاب آسمانی قرآن بیان شده است،بنابراین از آزار و اذیت مومنین نیز باید پرهیز کرد،مرحوم آیت الله بهجت همواره این ذکر را برلب جاری می ساختند که "یا ستار العیوب".

حجت الاسلام صفایی تصریح کرد:هفته ای که گذشت نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور با مقام معظم رهبری دیدار کردند،رهبر معظم انقلاب نسبت به مسئله علم و دانش خیلی ارزرش قائلند ،بنابراین اگر مردم جامعه ای اهل علم و دانش باشند پس موفق هم خواهند بود.

امام جمعه موقت گچساران گفت:درکشورهای ابرقدرت و مستکبر شرکت های بزرگ اسلحه سازی درآمدهای کلانی دارند و بدبختی هم دامن برخی از کشورهای مسلمان را گرفته است که سالانه نیز میلیاردها دلار اسلحه خریداری می کنند و متاسفانه امروز نیز شاهد جنایت های بی شماری در یمن هستیم.

وی افزود:مستکبرین عالم از علم و دانش سوء استفاده کردند و بمب ها ساختند و منافع خدادادی ملت ها را به یغما می برند و به جایش نیز اسلحه می دهند و برخی کشورهای اسلامی نیز برادر کشی در منطقه راه می اندازند.

حجت الاسلام صفایی تصریح کرد:در اسلام و قرآن اولین آیه ای که بر قلب پیامبر اکرم(ص)نازل شد نیز بحث خواندن ، علم و دانش است،رهبر معظم انقلاب مرتبا در بحث علم و دانش تاکید فرموده و بیان کرده اند که تا جان در بدن دارم پای این مسئله علم و دانش و نخبگان خواهم ماند و لحظه ای هم کوتاه نخواهم آمد.

امام جمعه موقت گچساران گفت:یکی از سرمایه های اساسی در هر جامعه همین  موضوع علم و دانش است،لذا آموزه های دینی معلم را به عنوان یک پدر معرفی کرده است،عده ای خدمت کرده و می کنند اما عده ای در مقابل هم خیانت می کنند و فکر دانش آموز و دانشجو را خراب می کنند.

وی افزود:حضرت آقا در این دیدار نیز هشداری به افرادی دادند که در زمینه علم خیانت می کنند و در برخی از دانشگاه ها عناصری هستند که جوان نخبه را به ترک کشور تشویق می کنند که بنده نیزبه صراحت  می گویم که این خیانت است و دشمنی با کشور است و دوستی با آن جوان هم نیست.

حجت الاسلام صفایی تصریح کرد:در ادامه هم رهبری فرمودند که مواردی از افتخارات علمی کشور به وسیله همین جوانان نخبه و استعدادهای برتر در دانشگاه ها و مکان های مختلف رشد کردند و اوج گرفتند و دشمن جرات چپ نگاه کرن به این ملت را نخواهد داشت.

صفایی ادامه داد:آمریکای به ظاهر پرقدرت اما جنایتکار اخیرا در آب های خلیج فارس و دریای عمان جسارتی کرد اما جوانان قدرتمند این کشور در مقابل آنها ایستادگی کردند و تحقیرشان کردند و آبروی آنها را زیر سوال بردند.

امام جمعه موقت گچساران گفت:برکت خون شهداء عزت ، سربلندی و سرافرازی برای این ملت به همراه داشته است و درود بر ارواح این شهدای والا مقام انقلاب اسلامی،اما درادامه مسئله کرونا نیز جدی گرفته شود که طبق آمار بیش از 100میلیون واکسن در کشور تزریق شده است و برخی نسبت به مسئله واکسن همچنان بی تفاوت هستند رحالی که بر اثر کرونا بالغ بر 129هزار نفر از هموطنان از دنیا رفته اند.

وی افزود: انتظار از دولت جدید می رود که هرچه زودتر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم سامان بگیرند،دراین مدت بازهم شاهد گرانی ها بودیم هر چند مردم قدرشناس هستند و می دانند از بس خرابی بوده به این زودی شاید هم مشکلات مرتفع نشود اما گرانی ها باید کنترل بشود که از این هم گرانتر نشود،بنابراین چقدر باید صبر و تحمل کرد اگرچه دولت در مشکلات بین مردم بوده است .

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها