نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
3. خرداد 1401 - 11:47
با حضور نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد؛
بزرگداشت حماسه «فتح خرمشهر» درگچساران+تصاویر
مراسم گرامی‌داشت سوم خرداد مصادف با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر با حضور نیرو‌های نظامی،انتظامی،بسیجیان و دیگر اقشار مردم در سپاه ناحیه گچساران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،امروز و در مراسمی با حضور نیروهای نظامی، انتظامی، بسیجیان وجمعی ازمسئولین شهرستانی  مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر روز ایثار و مقاومت در سپاه ناحیه گچساران برگزار شد.

سرهنگ باقر پسنده، فرمانده سپاه ناحیه گچساران در این مراسم گفت:سالروز آزاد سازی خرمشهر عزیز یادآور جانفشانی ها،رشادت ها و از خودگذشتگی های ملتی است که با ایمان به خداوند ،با اتحاد و با پیروی از منصب ولایت فقیه حماسه ای خلق کردند که در اوارق زرین تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد

وی افزود: حماسه فتح خرمشهر بیانگر حضور پر افتخار جوانانی از این مرز و بوم بود که توانستند با نثار جان خود حماسه ای بزرگ خلق کنند، در حقیقت حماسه فتح خرمشهر فرصتی مغتنم برای بازنمایی روح مقاومت، ایثار و مجاهدت به نسل های نوجوان و جوان ایران اسلامی به شمار می رود.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران اظهارکرد:امروز اسقلال و امنیت کنونی کشور مرهون رشادت ها و از خودگذشتگی های شهداء است و آن امر مهمی که موجب آزادسازی خرمشهر و شکست دشمن شد دفاع از استقلال، کیان انقلاب اسلامی، آرمان هاو باورهایی بود که در ملت بزرگ ایران وجود داشت.

وی افزود:باید در تلاش باشیم تا سالروز حماسه فتح خرمشهر به عنوان الگویی ماندگار از فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس، برای نسل های آینده کشور به خوبی تبیین و روحیه مقاومت درآن ها تقویت شود.

تجلیل از خانواده های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان عملیات بیت المقدس و نیز اجرای مداحی ، درخصوص ارزش های دفاع مقدس از دیگر بخش های این مراسم معنوی در گچساران بود.

در بخشی از این مراسم نیز سرار سید نصرت الله حسینی ،از فرماندهان دفاع مقدس به عنوان سخنران ویژه این مراسم ضمن گرامی داشت یادو خاطره شهداء ،برحفظ و صیانت از راه شهداء ،ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی تاکید کرد.

تصاویری از این آیین را شاهد باشید.

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

پیشنهاد سردبیر

تازه های سایت

پربازدیدها