نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
28. تير 1401 - 13:24
نماینده گچساران و باشت گفت: هر وقت بحث روی یک سوم نفت بود از بودجه متوازن دست کردند توی جیب ما و حق مردم و بچه های ما را ندادند، چرا که گفتند گچساران بودجه یک سوم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،سید ناصرحسینی پور،نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای برنامه ریزی گچساران ،گفت:همه ما باید بدانیم  که در کارمان قصورات و اشکالاتی نیز داریم و چقدر خوب است یک موجودی اموال از وضعیت شهرمان بگیریم که الان چه وضعیتی دارد و اولویت ها کجاست؟.

اشکالات دولت کجا بود؟

وی افزود:ما به عنوان یک نماینده مجلس حتی ببینیم که اشکالات کارمان در لایحه بودجه 1401کجاست؟،اشکالات دولت کجا بود؟ و باید بپذیریم که ما بیش از یک سال براساس برنامه ششم توسعه  که تمام شده است،داریم در این مملکت گام برمی داریم و وزرایی که سال گذشته آمدند و از مجلس رای اعتماد گرفتند هرکدام یک مسیری را می رفتند چرا که برنامه هفتم نیز وجود نداشت.

حسینی پور تصریح کرد:برنامه ششم توسعه ای بود که تمام شد و بیش از یک سال دولت قبل ،مجلس ،مجمع تشخصی مصلحت و  ...باید می نشستند و با نگاه مسئله محوری برنامه هفتم توسعه را آماده می کردند و وزرای محترم در سال گذشته براساس اسناد بالا دستی برنامه های شان را به مجلس ارائه می کردند و رای اعتماد می گرفتند و نمایندگان آنها را هم به چالش می کشاندند.

گَند زدیم به اصل 44خصوص سازی!

نماینده گچساران و باشت گفت:بنابراین باید این اشکالات را بپذیریم و باید هم بپذیریم که 45سند بالادستی داریم که حضرت آقا ابلاغ کرده اند و برای این اسناد در بخش های مختلف فقط یکی از دستورالعمل این اسناد را اجرایی و قانونی کرده ایم آنهم اصل 44قانون اساسی است که گَند زدیم به اصل 44خصوص سازی و باید نیز بپذیریم.

باید اشکالات را بپذیریم

وی افزود:ببینیم چه بلایی به روز شرکت ها و کارخانجات در اصل 44آوردیم،و امروز من نماینده می بینیم که چرا هیچ قانونی در صحن نمی آید که درباره همین 45سند بالا دستی است ،برنامه ششم تمام شده ای که باید امروز برنامه هفتم می بود  که مسئله محور،چشم انداز 20ساله می بود و نیز 45سند بلادستی،هرچند باید اشکالات خودمان را نیز در شهرستان بپذیریم.

تعرض به جیب گچسارانی ها!

حسینی پور تصریح کرد:صحبتی در شورای برنامه ریزی استان داشتیم ،آقایان وقت می گذارند و زحمت می کشند، بنده بیان کردم که شهرستان گچساران و بهمئی مشمول بودجه یک سوم است اگر هم شهرستان بویراحمد یا کهگیلویه نفت تولید می کردند که ریه های مردم از آلایندگی مسموم می شدند هیچوقت دست توی جیب یک سوم آن شهرستان ها نمی کردیم و تعرض هم به جیبشان نمی کردیم.

حقی که از گچساران ضایع شد!

نماینده گچساران و باشت گفت:در سال های گذشته هر وقت بحث روی یک سوم بود از بودجه متوازن دست کردند توی جیب ما و حق مردم و بچه های ما را ندادند چرا که گفتند گچساران یک سوم را دارد و بیاییم از متوازن و بودجه استانی بزنیم.

ظرفیتی است که خوب نمی بینیم

وی افزود:تاکید بر چند نکته می کنم که مسئولین محترم تبصره 16 با یک هزارو 280میلیارد تومان که ظرفیتی است که خوب نمی بینیم،تبصیره 18دوهزارو 200میلیارد تومان که البته دکتر شهابی نسب(رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان) می دانند که هر شهرستانی چه سهمیه ای هم دارد و نکته دیگر نیز ورود دستگاه های استان در خصوص استفاده از ظرفیت های قانونی مثل ماده 56و تاکید برتهاتر و تمرکز بر پرداخت پیمانکاران با استفاده از واگذاری دارایی ها مازاد دولت است.

تمرکز برتکمیل طرح های نیمه تمام باشد  

حسینی پور تصریح کرد:تبصره 19تمرکز بر مشارکت بخش غیر دولتی در اجرای بهره برداری از طرح ها را در جلسه کمیته برنامه ریزی استان مطرح کردیم،و تاکید برعدم خرد شدن اعتبارات و تمرکز برتکمیل طرح های نیمه تمام را داریم و بحث مسئولیت اجتماعی را نیز تاکید دارم.

فیس تو فیس با شهردار گچساران

نماینده گچساران و باشت گفت:شاید جناب شهردار با این جمله بنده مکدر شوند چون ما مدافع حقوق مردم و محل رجوع مطالبات مردم هستیم و میگویم جناب شهردار فیس تو فیس و چشم در چشم با شما حرف می زنم و همین پارک دریاچه مصنوعی ردیف بودجه مصوب در مناطق نفتخیز جنوب دارد.

بنده را به عنوان تبصره 38می شناسند

وی افزود:امروز بر اساس ماده یک تبصره 38قانون مالیات بر ارزش افزوده باید این حق را به مردم  گچساران می داده است و خیلی ها بنده را به عنوان تبصره 38می شناسند،همین 450میلیاردی که براساس قیمت فروش باید  و بر اساس کارمزد خدمات بایستی به مردم گچساران می دادند باید معاون حقوقی دولت وقت را شکایت کنیم که شما نیز قانون وضع کردید و باید بیایید در کمیسیون اصل نود جواب پس بدهید چرا که حق مردم گچساران است .دود ریه های مردم را نابود می کند چرا حقشان داده نمی شود.

نمی گذارند شرمنده مردم شویم

حسینی پور تصریح کرد:امروز از محل مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت، موظف است شما را تقویت کند،این وظیفه ای است که نظام در قبال شما دارد،تاکید بربحث تقویت بنیاد مسکن را دارم  چرا که بنیاد مسکن امروز جهادی پای کار است و وارد میدان شده است و هرچه قدر بنیاد مسکن را تقویت کنید بخش مهمی از مشکلات نیز مرتفع می شود و نمی گذارند ما هم شرمنده مردم شویم.

نماینده گچساران و باشت گفت:جناب شهابی عزیز درخصوص طرح های مربوط به امور آب نیز آن پولی که برای تنگ انگشترک و آبرزی است یک میلیارد دیگر نیز بگذارید که این پروژه نیز به سرانجام برسد.اما بیمارستان شهید رجایی فقط 41میلیارد تومان بدهکاری دارویی و تجهیزات دارد  و همین بیمارستان دارد فرو می ریزد و زمانی این بیمارستان با 350میلیون تومان مشکل فاضلابش حل می شود  اما الان باید از عدد 30میلیاردتومان حرف بزنیدکه 15میلیاردش برای استحکام سازی لازم است.

فاجعه در بیمارستان شهید رجایی گچساران

وی افزود:مشکل امروز اینجاست زمانی اولویت بندی نکردیم و پول هایی که باید می بردیم در جای خودش هزینه می کردیم، نبردیم و فقط سفیدکاری بیمارستان و ظاهر را دیدیم. الان بیخ گوش شما این بیمارستان باید 30میلیارد تومان هزینه شود و اگر کوتاهی کنیم و این بیمارستان تخریب شود بنیاد مستضعفان صاحب ملک خواهد شد چرا که سند بنامش است.

چرا به گچساران ظلم می کنید؟

حسینی پور تصریح کرد:یک زمانی در همین بیمارستان لوله دپو شده بود و آقایان مسئول وقت آمدند ولوله های فاضلاب خریداری شده از محل بودجه بیمارستان شهید رجایی گچساران را به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بردند و هیچکسی هم صدایش درنیامد که چرا به گچساران ظلم می کنید و دست به جیب مردم ما بردند.

نماینده گچساران و باشت گفت:آقای فرماندار توقع ما این است که یک موجودی اموال بگیرید که این وضعیت ماست و این پروژه های بالای 70درصد را تکمیل کنید، هرچند این اعتبارات به گونه ای نیست که بخواهد برخی پروژه ها را امسال بلند کند و بادید از محل مسئولیت اجتماعی از بودجه های دیگر نیز چانه زنی و رایزنی کرد تا بخشی از مشکلات هم مرتفع شوند.

موزه نفت برای آبروی نفت جمع شود

وی افزود:درباب موزه نفت نیز نباید از استان پولی در اختیار شما قرار داد،و انتظار این است که از مناطق نفت خیز جنوب پیگیر شد تا موزه نفت برای آبروی نفت جمع شود.

حسینی پور تصریح کرد: وقتی وارد روستاها می شویم با سیل عظیمی از مطالبات مردم روبرو می شویم ومشکلاتی وجود دارد که حتی با 100میلیون تومان هم حل می شود و جناب شهابی نسب خواهش دارم که پولی که از محل هزینه در اختیار نماینده و آن 60میلیاردی که از محل مسئولیت اجتماعی باز در اختیار نماینده است که چنین هزینه ای را بگذاریم برای بازدیدها  از مناطق اطراف و روستاهای گچساران و باشت و همانجا نیز مصوب  و حل مشکل کنیم.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها