نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
19. شهريور 1401 - 7:50
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از انجام 12 هزار و 525 نقطه ضخامت‌سنجی خطوط لوله از ابتدای امسال تاکنون در این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،مهرداد کاهکش، مدیرعامل  شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در این خصوص گفت: آزمایش های ضخامت‌سنجی، آلتراسونیک و بررسی نقاط مستعد خوردگی 12 هزار و 525 نقطه مستعد خوردگی که 320378دسی متر مربع را شامل می شود در تاسیسات و خطوط لوله شامل چهار ایستگاه تقویت فشار ضعیف گچساران، ایستگاه‌های تقویت فشار و تزریق گاز گچساران و نرگسی، مجتمع گاز و گاز مایع 1200، چندراهه‌ های گازی گچساران و لخته‌گیر سیاهمکان با موفقیت انجام شد.

 

وی اظهار کرد: انجام این فعالیت در 68 نقطه کاهش ضخامت مشاهده و شناسایی شد که دستور تعویض آنها صادر شد و باید عنوان کرد، شناسایی این نقاط  به منظور ایمن سازی محیط کار کارکنان، تاسیسات شرکت و جلوگیری از وقوع حوادث است.

 

مدیرعامل  شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به تعمیرات اساسی و بازرسی دوره‌ای تجهیزات و تاسیسات در کارخانه ها و واحدهای مختلف به میزان 180 نفر در روز اشاره کرد و گفت: با انجام تعمیرات اساسی و بازرسی دوره‌ای تجهیزات و تاسیسات، نقاط ضعف و بحرانی تجهیزات و تاسیسات شناسایی و برنامه‌ریزی برای تعمیر و رفع عیوب آنها انجام شد.

 

کاهکش افزود: اندازه‌گیری و پایش میزان خوردگی داخلی در تاسیسات و خطوط لوله به میزان 70نقطه بوده که با انجام پایش ‎خوردگی داخلی در تاسیسات از وضع و میزان خوردگی داخلی اطلاعات کامل به دست آمده و همچنین با بهینه سازی و تنظیم میزان تزریقی مواد ممانعت‌کننده از بروز خوردگی شدید جلوگیری شده است.

 

وی با تقدیر از کارکنان سخت کوش نفت وگاز گچساران  به اقدمات ‎ انجام شده در اداره بازرسی فنی و خطوط نفت و گاز این شرکت اشاره و اظهار کرد: بازرسی دوره‌ای و مستمر سامانه‌های حفاظت کاتدی نصب شده روی خطوط لوله زیرزمینی و همچنین اندازه‌گیری میزان اختلاف ظرفیت الکتریکی خطوط و لوله حفاظت کاتدی به تعداد 2 هزار و 900 مورد و بازرسی سامانه‌های تزریق پیوسته مواد شیمیایی در تاسیسات و خطوط لوله جمعٱ به میزان 324 دستگاه با موفقیت انجام شد.

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها