نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
2. مهر 1401 - 12:31
هم‌زمان با سراسر کشور و با حضور مسئولین، زنگ مهر و مقاومت در هنرستان دخترانه فاطمه الزهرا سلام علیها گچساران نواخته شد و دانش‌آموزان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،زنگ مهر و مقاومت صبح روز شنبه طی آیینی با حضور مسئولان در هنرستان دخترانه فاطمه الزهرا سلام علیها گچساران نواخته شد.

سرهنگ محقق زاده،فرمانده سپاه ناحیه گچساران در این آیین گفت:۳۱شهریور ۵۹ بود که تهاجم رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام و با حمایت کامل ایادی استکبار به کشورمان  صورت گرفت که فرزندان این سرزمین با رشادت هایشان جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کردند.

وی افزود:انقلاب اسلامی وقتی به پیروزی رسید دشمنی ها هم شروع شد و نظام سلطه قبل از آغاز جنگ تحمیلی به روش های مختلف نیز با این نظام نوپا دشمنی کرده بود،اما دفاع مقدس اراده ملت بزرگ ایران در دفاع از استقلال و آزادی بود و در حقیقت دفاع مقدس به تحقیر 200ساله ایران مقابل زیاده خواهی های استکبار و استعمار پایان داد.

سرهنگ محقق زاده اظهارکرد:باید توجه داشت که اراده ملت ایران در همیشه تاریخ عظمت و اقتدار این سرزمین را تضمین کرده و می کند، بنابراین دفاع مقدس دوران اثر گذاری برای این ملت بود حتی در آن زمان از تولید سیم خاردار هم عاجز بودیم اما امروز در صنعت دفاعی، علم نانو، پزشکی، هوافضا، رادیو داروها و...جزو برترین های جهان هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران تصریح کرد:هرچند امروز مشکلاتی درون کشور وجود دارد اما دستاوردهای انقلاب اسلامی به هیچ عنوان قابل مقایسه با قبل(رژیم پهلوی) نیست و از ویژگی های انقلاب اسلامی نیز حضور جوانان در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی است.

 وی در پایان گفت:با این وجود نیز مهم‌ترین راه رسیدن به فهم دقیق و درستی از "جایی که ایستاده‌ایم" همین  مطالعه‌ تاریخ است، جوانان ما نباید اسیر جوسازی ها و تبلیغات رسانه ای دشمن شوند چرا که امروز هوشیاری در فضای مجازی بسیار ضروری است.

حجت الاسلام حجازی،امام جمعه گچساران در این آیین هم گفت:خداوند می فرمایند کسانی که واقعا ایمان بیاورند،پس آنها را بزرگ خواهیم کرد بنابراین کسی که در مسیر خداوند گام بردارد حتما موفق خواهد شد.

وی افزود:البته اهل علم مقامی بس بالا دارند درحالی که اخلاق و معنویت و خودسازی دو بال پرواز انسان هستند. توصیه این است که باید از فرصت ها استفاده بهینه کرد و اگر انسان در علم به همراه کسب اخلاق تلاش کند یقین بدانید که سربلند و آبرومند خواهد شد.

امام جمعه گچساران گفت:امروز در جامعه افرادی هستند که سربار جامعه هستند و مشکلاتی هم برای مردم ایجاد می کنند اما در طرف مقابل هم انسان های هم وجود دارند که بار دیگران را برای رسیدن به آرمان ها و اهداف انقلاب به دوش می کشند.

حجت الاسلام جازی ادامه داد:بنابراین آگاه باشید که دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به این انقلاب استفاده می کند و راه مقابله با دشمن هم کسب علم ،معنویت به همراه دشمن شناسی و ولایتمداری خواهد بود.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها